Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Jean BULIO (1827-1911)

Safona brąz złocony; biały marmur; wys. figury: 52 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Ernest RANCOULET (1842-1918?)

Mały kowal brąz, odlew patynowany; wys. 40,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Louis CHALON (1866-1940)

Samarytanka brąz patynowany, marmur; wys. 32,5 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz TCHÓRZEWSKI (ur. 1956)

Medalion: „ Płk dr Czesław Hake” brąz odlewany; średnica 20 cm.
Polska, po 2003
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Św. Hieronim drewno ze śladami polichromii; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, XVI w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Scena pojmania Jezusa drewno; wys. 82 cm, szer. 58 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Matka Boska z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 57 cm, podstawa 24 x 13 cm.
Pomorze Zachodnie (Kamień Pomorski?), 1938
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Pieta drewno polichromowane; wys. 41 cm; podstawa: 20 x 26 cm.
Kamień Pomorski, przed 1935.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Matka Boska Skępska drewno polichromowane, złocone; wys. 59 cm.
Polska, Włocławek?; XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Chrystus Frasobliwy drewno polichromowane; wys. 54 cm, podstawa 30 x 21 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Św. Florian drewno polichromowane; wys. 74 cm.
Pomorze?, rzeźba ludowa, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Św. Roch drewno polichromowane; wys. 103 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Figura niezidentyfikowanego Świętego z Księgą drewno lipowe, wys. 84 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Postać młodzieńca drewno, ślady polichromii; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.?
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Portret górala z fajką drewno bejcowane na czarno, woskowane, wymiary: 21 x 23 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Św. Franciszek z Dzieciątkiem drewno, wys. 51 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Relikwiarz w kształcie krzyża drewno; 19,3 x 7 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Chrystus Frasobliwy drewno, polichromia; wys. 66 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Święty Paweł (?) drewno, polichromia, wys. 97 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

KRYSTOLEX

Puchar szkło przezroczyste, lazurowane kobaltem; wys. 23 cm, średn. 24 cm.
Ostrów Wielkopolski, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma MOSER

Zestaw 3 wazoników szkło przezroczyste, barwione w masie; szlifowanie, otrawianie; wys. 15 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma EGERMANN

Karafka z korkiem i 2 kieliszki szkło przezroczyste, zielonkawe; farby emaliowe, złocenia; wys. karafki 24,5 cm, kieliszków 11 cm.
Czechy, Novy Bor, l. 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma EGERMANN

Zestaw do wina: karafka, 6 kieliszków + świecznik szkło przeźroczyste, częściowo lazurowane miedziowo; szlif; złocenia; wys. karafki 23 cm, kieliszków 21 cm, świecznika 21 cm.
Czechy, Novy Bor, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

WYTWÓRNIA PORCELANY W BARANÓWCE

Mały Hucuł grający na fujarce porcelana, farby naszkliwne; wys.14 cm;
Ukraina, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Wytwórnia WALTERA GOLDSCHEIDERA

Phantasie (Tancerka w długiej sukni) - figurka art déco fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą;
wys. 36 cm; model: Claire Weiss-Herczeg (1906-1997); ok. 1939-1941
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Frasquita (Tancerka w kwiecistej spódnicy) - figurka art déco fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą;
wys. 39 cm; model: Stephan Dakon (1904-1992), ok.1937, realizacja po 1938 r.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

PORZELLANFABRIK C.M. HUTSCHENREUTHER

Wazka z pokrywką, z dekoracją ornitologiczną porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm, średn. 15, 5 cm;
Niemcy, Hohenberg (Bawaria), ok. 1901-1933; miniatura wykonana przez L. Linka
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR

Filiżanka ze spodeczkiem, z herbami polsko-saskimi porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, 2. - 3. ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

SARREGUEMINES, Fabryka porcelany i fajansu Ut

Filiżanka i talerzyk z herbami Krzywda i Jastrzębiec fajans delikatny, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwo ołowiowo-boraksowe o szaro- błękitnym zabarwieniu;
Francja, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Para kraterów z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i szlakiem kaboszonów porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe;
wys. 28,6 cm; Austria lub Niemcy?, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

CESARSKA MANUFAKTURA PORCELANY W WIEDNIU

Talerz z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 24,6 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Talerz z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 25,5 cm;
Wiedeń, 3. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Para wazonów z przedstawieniami Tyrolki i Turczynki oraz gałązkowymi uchwytami porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 44,7 cm; Nieustalona wytwórnia europejska, Francja ?, Niemcy?, 2. poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Półmisek z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 30,5 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Półmisek z dekoracją kwiatową oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 30,5 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

EDME SAMSON

Para wazek z pokrywami, z dekoracją emaliową, kwiatową i herbami, w typie chińskiej porcelany eksportowej (Armorial Style) porcelana, farby naszkliwne, biała farba emaliowa (wypukła), złocenia, oprawa srebrna;
wys. 21,5 cm; Francja, Paryż, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Żardiniera ażurowa plater cechowany, szkło; wys. 12 cm, szer. 39 cm, głęb. 13 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH J.

Para świeczników plater cechowany, wys. 21,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm;
Warszawa, 2 poł. XIX w. (przed 1896).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

NORBLIN & CO (firma czynna 1819-1944)

Lustro toaletowe plater na miedzi cechowany, drewno, szkło; wys. 32,5 cm, szer. 26 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

SPÓŁDZIELNIA PRACY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO I

Puchar w kształcie rakiety plater cechowany, bakelit, mosiądz; wys. 35,5 cm, szer. 10 cm, głęb. 10 cm.
Kraków, lata 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Patera secesyjna srebro próby 84 cechowane; wys. 6 cm, szer. 36 cm, głęb. 26 cm; waga 520 g.
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Solniczka łódkowata srebro cechowane, wys. 10 cm, waga 56 g.
Niemcy?, Śląsk?, pocz. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Robert STEWART (firma czynna od 1835)

Imbryk do herbaty srebro cechowane, wys. 15,5 cm, zer. 25,7 cm, głęb. 11,7 cm; waga 475 g.
Glasgow, 1905
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone cechowane, wys. 10 cm, szer. 12 cm, głęb. 9,5 cm; waga 473 g.
Warszawa, 1899-1904
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Para świeczników srebro próby 12 cechowane, wys. 28,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 636,8 g.
Polska, Warszawa?, ok. 1850
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Cukiernica srebro próby 3 cechowane, wys. 16,5 cm, szer. 17 cm, szer. 15,4 cm; waga 540 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828 - 1864, fir

Paterka srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane; waga 500 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Kubek srebro próby 12; wys. 6 cm, średnica 5,9 cm; waga 51 g.
Polska, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł