Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marc STERLING (1898-1976)

Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Sterling / ... (data nieczytelna).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

Portret kobiety, 1945 olej, papier; 58,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: Kidoń / 1945;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

Las zimą akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

Pejzaż z chatą olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Johannes DOMMISSE (1878-1955)

Głowa Chrystusa cierniem koronowanego G. MARTON, XIX / XX w. (?) - według
terakota, na marmurowej podstawie; wys. 35 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

G. MARCHI, XX w.

Głowa kobiety alabaster, wys. 43 cm; szer. 40 cm, głęb. 21 cm;
z tyłu ryty opis: G Marchi;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

Popiersie mężczyzny w typie rzymskich senatorów biały marmur; wys. 60 cm, szer. 45 cm, głęb. 22 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jean GARNIER (1853-1910)

Dafne zamieniona w drzewo wawrzynu marmur; wys. 71 cm;
sygn. na podstawie: Garnier oraz cyfra 1;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Pierre Jules MENE (1810-1879)

Afrykański myśliwy na koniu brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 36 cm, głęb. 18 cm;
sygn. na podstawie: P.J. MENE.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Louis Emile PICAULT (1833-1915)

Geniusz Przyszłości brąz patynowany; wys. 34 cm;
sygn. na podstawie: E. Picault;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

Diana łowczyni, ok. 1840 (?) Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
brąz patynowany; wys. 59 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Charles Octave LEVY (1820-1899)

Salome brąz patynowany; wys. 84,5 cm; sygn. na podstawie: C H Levy;
z przodu podstawy tabliczka z napisem: SALOME (HC) / PAR CH. LEVY (SC);
estymacja: 27 000 - 31 000 zł

Święty Sebastian męczennik drewno lipowe (?), malowane; wys. 100 cm;
Małopolska, warsztat prowincjonalny, pocz. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Johan BAUER, XX w.

Pieta drewno polichromowane; wys. 34,5 cm;
na spodzie napisy dotyczący rzeźby oraz data 1921;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

Dziewczyna z dzbanem - płaskorzeźba drewno bejcowane; wys. 48,5 cm, szer. 29,5 cm;
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Cesare BRAZZINI (?), XIX w.

Popiersie Aleksandra Medyceusza terakota brązowiona; wys. 42,5 cm;
Włochy, Florencja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

Madonna w typie ludowym, 1965 terakota malowana, wypełniona cementem; wys. 24 cm;
Polska, Małopolska, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Richard PAULI (?) (1855-1892)

Popiersie kobiety alabaster, brąz, marmur (podstawa); wys. 24 cm;
sygn. z tyłu: R. Pauli; Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Amédée REVET (?), XIX w.

Chrystus Ukrzyżowany figurka z kości, wys. 13,5 cm, szer. 10,5 cm;
sygn. na perizonium: A. REVET; Francja, 4 ć. XIX w.?
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Waldemar GÓRNICKI - odlewnik

Dziewczynka z kulą - odlew współczesny brąz patynowany; wys. całkowita 40 cm;
Rzeźbiarz nieokreślony, polski, XX w. -według
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Waldemar GÓRNICKI - odlewnik

Postać kobiety - odlew współczesny brąz patynowany; wys. całkowita 54 cm;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

Dziewczyna z koszem brąz, podstawa marmurowa; wys. 38 cm;
na cokole napis: LAPORTE;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ron Liod SAUVAGE, XIX / XX w.

Diana z Gabies brąz patynowany; wys. 35 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Félix-Maurice CHARPENTIER (1858-1924)

Winobranie brąz; 41 x 32 cm (owal);
sygn. l. d.: F. Charpentier; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

Seter ze zdobyczą brąz patynowany, marmurowa podstawa; wys. całkowita 15,5 cm;
na podstawie fragment sygnatury: Lobo … (nieczytelne)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

Głowa Adama Mickiewicza brąz patynowany, deska drewniana; wys. rzeźby 12 cm;
sygn. u dołu: SIKORA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

Pointer i bażant brąz patynowany, wys. 23,5 cm, dł. 18 cm;
sygn. na podstawie: ALFRED. BARYE. FILS;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik, C. NOWICKI

Figura porucznika Milicji Obywatelskiej brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 20,2 cm;
Polska, lata 60-70. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

Para bażantów brąz patynowany, marmur; wys. 35 cm, dł. 79 cm, szer. 17 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Autor nieokreślony, polski, XX w.

Chrystus Ukrzyżowany drewno, drewno malowane; 101 x 59 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, podhalański, XX w.

Góralik z owieczką drewno; wys. 34 cm;
Podhale, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, podhalański, 1 poł. X

Płaskorzeźba - Góral z fajką drewno, drewno czernione; wys. 24,5 cm, szer. 27 cm;
Polska, Podhale, 1945
estymacja: 900 - 1 200 zł

Madonna - płaskorzeźba drewno polichromowane; 64 x 40 cm;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Karafka ze złoceniami szkło, przezroczyste, listra szmaragdowa, złocenia; wys. 19,5 cm (z korkiem);
Czechy?, Śląsk?, lata. 80 XIX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berli

Grupa figuralna: Nimfa z kozłem i puttem nalewającym z bulika porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 18 cm;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1908.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Elena Aleksandrowna JANSON (Yanson)-Manizer (

Baletnica - Maja Plisiecka porcelana, farby naszkliwne; wys. 36,5 cm;
Rosja, poł. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

Stolik porcelanowy z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; stolik montowany na trzpień metalowy, wys. 69 cm;
Niemcy; XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Lampa porcelanowa z kloszem z litofaniami i rozmawiającą parą przy trzonie porcelana z litofaniami w kloszu, farby naszkliwne, złocenia; lampa zelektryfikowana,
wys. 58 cm; Niemcy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Para amfor z miniaturami napoleońskimi i pejzażowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, wys. 41 cm;
Francja - wytwórnia nieokreślona (Paryż?), lata 1830-1860 lub kon. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wazon z egzotycznymi ptakami i dekoracją kwiatową porcelana, dekoracja kobaltem w szkliwie (z przepróchy?), farby naszkliwne (emaliowe), złocenia;
wys. 61 cm; nie sygnowany. Japonia ?, XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Rudolf DITMAR (Ditmar’s Erben) Kunst-Tonwaren

Umywalka z ornamentem listwowo-kwiatowym fajans (fajans delikatny), szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, druk barwny;
wys. 46 cm, szer. 52 cm, głęb. ok. 43 cm; Austria (Morawy), lata ok. 1880-1919.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Manufaktura Porcelany A. W. Fr. KRISTER GmbH,

Zegar porcelanowy i dwa lichtarze, z mitologicznymi alegoriami miłości i alegoriami muzycznymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; zegar wys. 42 cm, lichtarze wys. 32-33 cm,
Niemcy (Turyngia), 1887-1905.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Karafka art déco z 4 kieliszkami szkło bezbarwne, przeźroczyste, srebro cechowane pr. 800;
wys. karafki 22 cm, wys. kieliszka 6,5 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Wazon szkło w kolorze żółto-zielonym, szlifowane, złocone; wys. 26 cm;
Czechy, Karsbad, Moser, 2 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wazon art déco szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Fabryka Porcelany GIESCHE S.A. (Zakłady Porce

Klęcząca kobieta z miseczką porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,5 cm;
Polska, Katowice - Bogucice, Fabryka Porcelany Giesche S.A., 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł