Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Karol GAJEWSKI (1896-1969)

Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Gajewski (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

Wiśnicz - Zamek akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Poraj Fabijański
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Anioł Świętojański pastel, papie brązowy; 63,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … chman (nieczytelnie).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Panorama Śląska, 1923 olej, tektura fakturowana; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski / G. Śląska / VII 1923 (? - słaboczytelnie)
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Anna BERENT (1871-1944)

Baca - Góral z fajką olej, tektura; 68 x 49 cm;
sygn. p. d.: a. BERENT.
estymacja: 4 300 - 5 300 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

Pejzaż rzeką olej, tektura; 18,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ed Wieczorek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena batalistyczna olej, deska, 22 x 34 cm;
Obraz w typie dzieł Philipsa Wouwermana (1619-1668).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

Pejzaż górski olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Monogramista JP, XX w.

Martwa natura olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Frezje w wazonie, 1912 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn. p. d.: … / 1912 (nieczytelna, ryta w warstwie malarskiej)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

W. MAKOWSKI, XX w.

Sianokosy, przed 1939 olej, tektura; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. Makowski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ROSYJSKI (?), XVIII / XI

Chrzest w Jordanie i Wniebowzięcie NMP olej, płótno; 67,5 x 53 cm;
Data na obrazie Chrzest w Jordanie: 1842. [obrazy po konserwacji].
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Wiejski włóczęga olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: F. KOSTRZEWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XVI

Bydło u wodopoju olej, płótno; 48,5 x 36 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Akt siedzącej kobiety, 1966 olej, sklejka; 47,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63,5 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

Róże i owoce, 1987 olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

Huculskie zabawy olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zdzisław CZAJA (ur. 1929)

Martwa natura z różami olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja
estymacja: 900 - 1 200 zł

Robert PANITZSCH (1879-1949)

Domowa muzyka, 1933 olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Robert Pan. 33. (wydrapana w malaturze).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Feliks Michał DZIEWAŃSKI (1863-1947)

Cyganka wróżąca z kart olej, płótno; 73,5 x 53 cm;
sygn. i dat. p.g.: M. Dziewański / 1886
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Autor nieokreślony

Popiersie kobiety, secesyjne - PURITA 3 rodzaje kamienia: biało-żółtawy (alabaster?), szaro-przejrzysty marmur, szaro-zielony
marmur; wys. 49 cm, szer. 51 cm, głęb. 23,5 cm. Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Autor nieokreślony

Figurka młodzieńca w renesansowym stroju brąz, kość, onyks; wys. 25,5 cm, szer. 12,4 cm, głęb. 11,2 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814)

Grupa figuralna z faunami brąz patynowany; wys. 56 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 29 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

Bażant brąz patynowany; wys. 14 cm, dł. 41,2 cm, szer. 12 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Karol HUKAN (1888-1958)

Helena brąz patynowany; wys. 39,5 cm, szer. 29,7 cm, głęb. 3,2 cm.
sygn. p. d.: Karol Hukan Kraków
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

Kybele brąz patynowany; wys. 54,5 cm, średnica podstawy 19 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Rudolf SCHMOTZ (1884-1965)

Łuczniczka brąz patynowany, granit toczony, gładzony; wys. 57 cm, średnica cokołu 14,8 cm.
Niemcy, Drezno, lata 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY

Popiersie kobiety alabaster, metal (srebro?); szary marmur; wys. 31,7 cm, szer. 20,2 cm;
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

JAN GĄSIENICA-SZOSTAK

Zestaw 5 figurek drewno lipowe, płaskorzeźbione, polichromowane; wys. figurek od 10,2 do 8,8 cm.
Zakopane? Szczawnica? ok. 1955
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

JOSEF JOSEPHU (czynny od pocz. XX w.); ARGENT

Głowa Chrystusa brąz patynowany, dąb czerniony; wys. 33,3 cm, szer. 11,2 cm, głęb. 11,3 cm.
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Michał Anioł BUONARROTI (1475-1564) według

Lorenzo II di Piero de Medici brąz patynowany; wys. 27,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 14,2 cm.
Włochy, odlew XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

ARTYSTA NIEROZPOZNANY

Chłopiec z flaszą brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, podstawa 14,2 x 14,2 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Thomas FRANÇOIS CARTIER (1879-1943)

Walczące jelenie na rykowisku brąz, patyna zielona, zmatowiona; czarny marblit, onyks; wys. 30 cm, dł. 66 cm, szer. 26 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Chrystus Ukrzyżowany kość, drewno złocone, tkanina pąsowa z wzorem kwiatowym; ramka profilowana;
figurka 15,5 x 10,7 cm; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

Dziewczyna z koszem brąz, podstawa marmurowa; wys. 38 cm;
na cokole napis: LAPORTE
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Louis Emile PICAULT (1833-1915)

Geniusz Przyszłości brąz patynowany; wys. 34 cm;
sygn. na podstawie: E. Picault
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Lampa secesyjna szkło warstwowe, różowe i fioletowe, trawione, mosiądz; wys. 35 cm;
Francja, La RochereI, ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)

Wazonik ozdobny secesyjny szkło trawione; wys. 21,6 cm; sygn. u dołu Gallé (pisane fantazyjnie);
Francja, firma Emila Gallé, ok. 1903
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Manufaktura FRITZ (Friedrich Wilhelm) HECKERT

Dzban z herbem hrabiów Butler szkło zielone, barwione w masie, farby emaliowe;
wys. 32,2 cm; Śląsk, Piechowice (d. Petersdorf), XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berli

Krater z miniaturą pejzażową: Zamek w Książu (Fu¨rstenstein) na Śląsku porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, grawerowane,
Niemcy, model: tzw. Reden’sche Vase Nr. 2; 1832
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Rosenthal AG, Selb (Bawaria)

Para talerzy dekoracyjnych z miniaturami - alegoriami sztuk pięknych (?) porcelana, kobalt - bleu roi, druk barwny podmalowany, złocenia naszkliwne;
średn. 25,6 cm; Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Umywalka z dekoracją gałązkami chryzantem fajans, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, druk barwny;
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy (Villeroy & Boch?) lub Austria (Znaim?), ok. 1900
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewick

Siedzący pies fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
wys. 10,5 cm; Polska, Pacyków, okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

Para cache-pôts z miniaturami a’la Watteau, z podstawkami Miśnia, 2 poł. XIX w. Franziska Hirsch, Drezno, atelier malarstwa na porcelanie
lub Helena Wolfsohn?, Drezno
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

HUTA SZKŁA MOSER (czynna od 1857)

Zestaw toaletowy: flakon z korkiem, puszka z pokrywką, flakon do perfum z pulweryzatorem szkło aleksandrytowe, neodymowe (fioletowe w świetle naturalnym, niebieskie w świetle sztucznym);
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 - 3 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Mlecznik z herbem Nałęcz i napisem dedykacyjnym porcelana, farby naszkliwne, złocenia, srebrzenie; wys. 13,5 cm;
Nieustalona wytwórnia porcelany i atelier malarskie - Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł