Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

NORBLIN I SKA (firma czynna 1819-1944)

Taca dwuuszna plater cechowany, mahoń ; wys. 7,5 cm, szer. 69 cm, głęb. 47 cm.
Warszawa, 1918-1939
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Imbryk do herbaty plater cechowany; wys. 15,5 cm, szer. 25 cm, głęb. 14 cm.
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Maszynka do kawy plater cechowany; wys. 30,5 cm, szer. 20 cm, głęb. 18,5 cm.
Warszawa, 1 ćw. XX w. (po 1915)
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Pudełko mosiądz srebrzony niecechowany, emalia malarska; wys. 3,4 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 10,5 cm;
Turcja? (produkt przeznaczony na rynek europejski), XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

WILLIAM WHEATCROFT HARRISON & CO (firma czynn

Zestaw 3 karafek do whisky tzw. Tantalus plater cechowany, szkło kryształowe; wys. 40 cm, szer. 32 cm, głęb. 12 cm;
Anglia, Sheffield, 1878
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

GOMBERT & BIBOLLET (czynni 1913-1924)

Komplet do kawy lub herbaty srebro próby 1 (950) cechowane; waga 1339 g.
Paryż, 1913-1924
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Imbryk do herbaty srebro próby 2 (835) cechowane; waga 710 g.
Amsterdam, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Koszyczek do szklanki tzw. podstakannik srebro cechowane; waga 94 g.
Rosja, 1893
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Dzban na wino lub wodę srebro cechowane; waga 884 g.
Wenecja, k. XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Nieznany złotnik E.D. (czynny w latach 1789-1

Taca owalna srebro próby 84; waga 2139 g;
Moskwa, 1789
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (czynny 1821-1842)

Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 567 g.
Kraków, lata 30. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Świecznik srebro cechowane; waga 328 g.
Niemcy?, ok. 1820
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander KORDES (czynny 1826-1876)

Paterka z pałąkiem srebro próby 84 częściowo złocone, cechowane; waga 250 g.
St Petersburg, 1862
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Serwis do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowany; waga 2606 g.
Stany Zjednoczone Ameryki, 2 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Dzbanek neorokokowy srebro cechowane; waga 1004 g.
Austro-Węgry ?, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Łyżka wazowa srebro cechowane; waga 290 g.
Paryż, 1783-1789
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

BRACIA HEMPEL (firma czynna w latach 1894-194

Komplet sztućców na 6 osób (30 sztuk) srebro próby 3 cechowane, waga 1222 g (bez noży).
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Dzban do wody srebro cechowane, waga 1007 g.
Paryż, 1774-75.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Cukiernica srebro cechowane próby 84 cechowane, waga 331 g.
Warszawa, 1899-1904
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

WILLIAM GALE (1799-1867) dla TIFFANY & CO (za

Komplet do herbaty srebro cechowane, waga 1656 g. Nowy Jork, 1853-1867.
Na polskim rynku antykwarskim wczesne wyroby sygnowane przez Tiffany’ego są wielką rzadkością.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Para świeczników art déco biały metal; wymiary: 16,5 x 27 x 8 cm.
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Dzban secesyjny na wino cyna platerowana, szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 37,5 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Wazon - pamiątka historyczna z okresu 1914-1918 miedziana łuska pocisku artyleryjskiego; srebro; wys. 36 cm.
Polska. po 1918.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Henri Honoré PLÉ (1853-1922) - rzeźba

Lampa na biurko, elektryczna brąz, szkło bezbarwne, matowione, nitkowane; wys. 54 cm; sygn. na podstawie: Henri Plé;
Europa Zachodnia, Francja?, Belgia?; pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Puchar z pokrywą, neomanierystyczny brąz złocony; wys. 26 cm, średnica 11,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Guillaume de L`ISLE (1675-1726), Philippe BUA

Mapa Polski z roku 1703 miedzioryt kolorowany, papier żeberkowy; 54,2 x 74,5 cm (wymiar arkusza);
Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Manufaktura Cesarska w WERSALU

Pałasz kawalerii francuskiej - kirasjerów, wz. AN-XI, w pochwie Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 96,5 cm; dł. całk. 112 cm; dł. w pochwie 117 cm.
Francja, ok. 1813 (lub później)
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Mitra duchownego prawosławnego, w pudle tekturowym tektura, tkanina jedwabna, pasmanteria z nicią metalową, srebrzoną, cekiny, szklane paciorki,
Rosja? Ukraina?; XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Ikona - Św. Aleksy - Aleksander Newski tempera na desce; 80,5 x 53,7 x 3,4 cm;
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Ikona na ufundowanie monastyru tempera na desce, 13,3 x 11 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Trzech Starowierców tempera na desce; 36 x 30,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce, złocenia; 66,5 x 54,2 x 7,8 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ikona - Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa tempera na desce; 41,4 x 29,8 x 1,7 cm.
Ukraina, XIX / XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ikona - Ukrzyżowanie i Czterej Ewangeliści tempera na desce; mosiądz - odlew; 44,5 x 37,5 cm.
Rosja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Kobierzec typu tekke wełna; 310 x 203 cm.
Azja Centralna, Turkiestan, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Kobierzec typu tekke wełna; 220 x 173 cm.
Azja Centralna, Turkiestan; pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Gobelin z herbem króla Stanisława Leszczyńskiego (1677-1766) wełna; 235 x 172 cm.
Francja, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

BRUNSVIGA MASCHINEN WERKE - GRIMME NATALIS &

Maszynka do liczenia na korbkę (Arytmometr) metal, ebonit; wys.13 cm, szer. 30 cm, głęb. 14,5 cm.
Niemcy; Firma BLOCK-BRUN- Warszawa (sprzedaż); lata 30.XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Zegarmistrz FRANCIS WELLS (czynny po poł. XVI

Zegar szafowy, podłogowy obudowa: mahoń, intarsja, szkło; mechanizm: mosiądz, brąz, stal; wys. 240 cm; szer. 70 cm; głęb. 34 cm.
Anglia, Londyn, po poł. XVIII w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Kołyska w stylu zakopiańskim świerk; 29 x 83 x 38 cm.
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Taboret w stylu podhalańskim drewno; wys. 41 cm, szer.42 cm, głęb. 33 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Stolik do gry w stylu klasycyzującym fornir mahoniowy; 94 x 46,5 x 82 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Krzesła w stylu neorenesansowym - 6 sztuk orzech; 104 x 47 x 45 cm.
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Fotel do stołu, w stylu klasycystycznym mahoń, ozdobiony intarsjowanymi ornamentami (laseczkami, rozetami, kampanulą); 126 x 61 x 54 cm.
Anglia (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Jindřich HALABALA (1903-1978) - projekt; UP Z

Stół - tzw. „Pająk”, ok. 1950 fornir orzech i palisander; 75 x 115 x 80 cm, wkład 58 x 80 cm.
Czechosłowacja, ok. 1950.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Para foteli - uszaków w stylu neorokokowym orzech; 113,5 x 72 x ok. 80 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Komoda art déco, ok. 1950 orzech; 82 x 92,5 x 43,7 cm.
Francja, ok. 1950.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Szafka pomocnicza (nocna?) art déco fornir: jesion, róża (na obrzeżach); 56 x 55 x 40 cm.
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł