Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

Pałac Łazienkowski w Warszawie, ok. 1935 olej, płótno naklejone tekturę; 37 x 55 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Z. WĄSOWICZ, XX w.

Dorożka na Placu Trzech Krzyży, 1933 olej, płótno; 33 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Wąsowicz - 33 r.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

Nocna modlitwa pod krzyżem [Noc świętojańska], ok. 1895 olej, deska parkietowana; 31,5 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: W.T.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alexander Berhhard HOFFMANN (1895-1967)

Kuszenie Odysa olej, płótno; 100 x 171 cm;
na odwrocie napis: Alex. Bernhard Hoffmann / Breslau - Taschenstr. 13/15.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według

Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Oryginał kompozycji („w lustrzanym odbiciu”) znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki Kadriorg (Kadrioru kunstimuuseum, Tallin)
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

Uczony wśród ksiąg olej, płótno dublowane; 28,5 x 24,5 cm.
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

CRAMER (XIX W.)

Portret młodej kobiety, 1859 pastel, papier; 64 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Cramer / 1859.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Portret epitafijny olej, blacha miedziana, obrzeże złocone i giloszowane; 35 x 34 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XVI w.

Portret mężczyzny [Portret epitafijny?, wizerunek nieokreślonego świętego?] tempera, deska; 31 x 32 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz wenecki, II poł. XVII w.

Archimedes z uczniem (?) krąg Giovanniego Battisty Langettiego (Genua 1635-1676 Wenecja)
olej, płótno dublowane, 78 x 97,5 cm.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)

Portret górala - płaskorzeźba gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michel CLAUDE - CLODION (1738-1814) - według

Rodzina Fauna terakota; wys. 47 cm.
Francja, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

Juliusz Słowacki gips; 39 x 41 x 22 cm;
sygn. z tyłu na cokole: W. Szymanowski
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Henryk NITRA (1891-1948)

Postać górala z fajką drewno; wys. 49,5 cm, wys. całk. z podstawą 53 cm.
Polska, 1947
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

Dziewczyna z dzbanem - płaskorzeźba drewno bejcowane; wys. 48,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 4 cm;
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Główka aniołka drewno polichromowane, złocone; wys. 18 cm.
Małopolska (?) XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Małopolska (?) XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Chrystus niosący krzyż drewno, polichromowane, wys. 34 cm.
Polska, rzeźba ludowa, XIX / XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Johan BAUER, XX w.

Pieta drewno polichromowane; wys. 34,5 cm;
na spodzie napisy dotyczący rzeźby oraz data 1921
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Objawienie Dzieciątka Jezus Świętemu Antoniemu drewno płaskorzeźbione, polichromia; rama pozłacana, wtórna; wys. 53 cm, szer. 33 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Medalion ze sceną pasterską, w typie François Boucher brąz, odlew patynowany; średnica 22,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk KOSSOWSKI - syn (1855-1921)

Para rzeźb - postacie przy pracach rolnych brąz, odlew patynowany; wys. 24,5 cm i 26 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

AUTOR NIEZNANY

Św. Sebastian brąz złocony; wys. 21,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emmanuel SEMPER (1848-1911)

Myśliwy na koniu brąz, odlew patynowany; wys. 58 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

Akt kobiety brąz, odlew patynowany; wys. 82 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zdrój przyścienny z hermą kobiecą brąz; wys. ok. 68 cm.
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Mathurin MOREAU (1834-1917)

Kobieta z dzieckiem brąz, odlew patynowany; wys. 87 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Huta szkła JOHANN LOETZ-WITWE

Paterka secesyjna na trójnogu szkło wydmuchiwane w formie, barwione w masie, nitkowane; mosiądz; wys. 22 cm.
Austro-Węgry, Klostermühle, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Puchar z symbolami Wiary, Nadziei, Miłości, Zdrowia, Radości i Szczęścia szkło z lazurą w kolorze miodowym, szlifowane; trawienia, złocenia; wys. 20,5 cm.
Czechy, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wazon szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, częściowo matowione; wys. 23,5 cm.
Czechosłowacja, Żelezny Brod, lata 50. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przeźroczyste, barwione w masie, szlifowane;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karafka z korkiem i 6 szklanek, z monogramem „A.D.” szkło przezroczyste, szlifowane; złocenia, emalia; wys. karafki 32 cm;
Czechy; 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Manufaktura EGERMANN

Patera i wazon szkło bezbarwne, przezroczyste, lazura miedziowa - rubinowa; złocenia;
Czechy, Novy Bor, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ROYAL DUX BOHEMIA (zał. 1853, od 1992 - Royal

Papuga kakadu porcelana, farby podszkliwne; wys. 41 cm;
Czechy, Dux (Duchcov), kon. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

AMPHORA - fabryka porcelany (zał. 1892 jako A

Jastrząb na skale porcelana, farby podszkliwne, skaza szkliwa na dziobie, wys. 40 cm;
Czechy (Czechosłowacja), Teplice - Trnovany (Turn), po 1945 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

VOLKSTEDT - Aelteste Volkstedter Porzellanfab

Myśliwy z dwoma psami (replika biskwitu francuskiego) porcelana; Niemcy, Volkstedt (Turyngia), replika biskwitu
Pierre’a Blondeau (ok. 1776) lub jego kopii z wytwórni Edme Samsona (1884); 1 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

André LHOTE (1885-1962)

Jeleń osaczony przez psy myśliwskie ceramika (fajans) ze szkliwem matowym żółto-kremowym, odpryski szkliwa przy podstawie;
wys. 35 cm; Francja, okres międzywojenny (?)
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Grupa porcelanowa: pięć muzykujących kobiet porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia podstawy;
wys. 38 cm; Niemcy, Turyngia - Volkstedt, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Naczynie do przypraw, z amorkiem Niemcy, porcelana: Miśnia?, dekoracja barwna: atelier drezdeńskie
Heleny Wolfsohn (lub Adolfa Hamanna?), XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

MIŚNIA - Koenigliche Porzellanmanufaktur

Para lichtarzyków z dekoracją różami porcelana, farby naszkliwne, wys. całkowita 14,2 cm /14,5 cm;
Miśnia, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

BERLIN - Koenigliche Porzellanmanufaktur (KPM

Zespół deserowy - serwis do kawy z reliefem Neuozier, kwiatami i motylkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, XIX/XX w. - XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Wazon z dekoracją kwiatową porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 34 cm;
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.

BERLIN - MOABIT, Porzellanmanufaktur

Plakieta porcelanowa z kompozycją kwiatową, w drewnianej ramie plakieta: Berlin - Moabit, Porzellanmanufaktur L. H. A. Schmidt (1854-1887);
miniatura: Carl Wilhelm DUMMERT; k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zestaw do herbaty, z herbem en grisaille i złoceniami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, ok. 1840-1850.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Prószków Śląski

Teryna z dekoracją kwiatową fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe (naszkliwne); 16,5 x 20,5 x 15 cm;
Śląsk, okres Johanna Gottlieba Leopolda i Dickhuta (1784-1853), XVIII/XIX w.
estymacja: 7 000 - 7 800 zł

Waza dekoracyjna z pokrywą, w stylu Satsuma porcelana, szkliwo kremowe z krakelurą; wys. 41cm;
Japonia, wyrób w stylu Satsuma (z okresu Meiji?, 1868-1912), XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty, niebieski), szkliwo ołowiowe;
wys. 74 cm; nie sygnowany. Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
estymacja: 6 000 - 7 500 zł