Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Jezus umywający nogi podczas wieczerzy paschalnej olej, płótno dublowane; 45 x 60 cm.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Jacob Salomonsz Van RUYSDAEL (około 1629-1681

Pejzaż olej, płótno; 71 x 91 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena sielska olej, płótno; 62 x 52 cm;
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

Pieśń, 1887 rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Jan Matejko 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

Tancerka,1881 litografia, papier; 31 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Franciszek Żmurko.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Posłanie,1881 litografia, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J. Kossak;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

Scena wiejska,1881 litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

Typ wschodni litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Feliks SZYNALEWSKI (1825-1892)

Dziewica litografia, papier; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: F.Szynalewski / 81;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Aleksy JEGOROW (1776-1851)

Wieśniacy akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

Ciekawa nowina, 1876 drzeworyt, papier; 30 x 23 cm, (w świetle oprawy),
sygn. na płycie l. d. A.Kowalski;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kamil MACKIEWICZ (1887-1931)

Czyściec niemiecki - Moje przeżycia w obozie jeńców. Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

Po kolędzie fotograwiura, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: M. Pociecha 87;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Zestaw 4 drzeworytów z albumu: Albumu malarzy polskich - serya pierwsza, MONACHIUM, 1876 1. Władysław SZERNER (1836-1915), 2. Roman SZWOJNICKI (1845-1915),
3. Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839- 1895), 4. Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Gerson WOJCIECH (1831-1901)

Serdeczne dźwięki, 1886 chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

Prace graficzne Towarzystwo Bibljofilów w Łodzi, 1930, zebrał i opracował Przecław Smolik.
31 x 24 cm, oprawa oryginalna broszurowa, nakład 650 egz., ten nr 175.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

W parku litografia barwna, papier; 13 x 17 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: J Hrynkowski (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

Projekt polichromii Kościoła N.P.M. na Nowym Mieście w Warszawie rysunek techniczny, barwny, karton; 44,5 x 72 cm;
opisany l. g.: POLICHROMIA PRESBITERYUM KOŚCIOŁA N.P.M. / NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Victor FRIESE (1906-1969)

Trzy rysunki ze scenami rodzajowymi tusz lawowany, węgiel, karton; 51 x 36,5 cm (każda z prac);
sygn. p. d.: Victor Friese
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1878-1944)

Sekcja Turystyczna Towarzystwa Tatrzańskiego - projekt tusz, gwasz, ołówek, kolaż, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
wewnątrz ozdobnego owalu napis: SEKCYA / TURYSTYCZNA / TOWARZYSTWA / TATRZAŃSKIEGO;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

Matka Boska Boża z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 27 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

Wiosna we wsi olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

Giewont olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Baranowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław MUCHA (1899-?)

Tatry olej, tektura; 20,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: S. Mucha (zatarte).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony XVIII / XIX w.

Jezus olej, deska; 39,5 x 32,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Alphonse REY (1865-1938) - ?

Martwa natura z różami olej, płótno; 81 x 45 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, z pracowni Wojciecha Kos

Szarża polska na wojska rosyjskie - Racławice? olej, tektura; 51,5 x 67 cm.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

Kwiaty w wazonie olej, płótno 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Pejzaż jesienny olej, płótno; 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Mieczysław SZCZERBINSKI (1900?-1981)

Mimozy pastel, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 7 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Widok na jezioro w Hinterstoder olej, tektura; 47 x 40 cm;
sygn. l. d.: H... (nieczytelnie, ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Ludwig MÜLLER-CORNELIUS (1864-1946)

Dyliżans przyjechał olej, deska; 11 x 15,5 cm;
sygn. l. d.: L. Müller-Cornelius.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Johann Paul Adolf KIESSLING [KIESLING]

Portret Maxa Flecka, 1907 olej, płótno; 129 x 89 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: Max Fleck / nach. Paul Kiessling / 1907.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

Ptaszek olej, płótno; 47,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Pejzaż olej, tektura; 37,5 x 49 cm;
p. d. dedykacja wraz z podpisem autora: Kochanemu ... / ... z prośbą o pamięć / W. Wodzinowski 1932 X.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Edward SKOCZEK (ur. 1929)

Pejzaż z Krapkowic olej, płyta; 30,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ES (monogram wiązany)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Łukasz KARWOWSKI (1911-1979)

Góralska chata, 1946 akwarela, papier; 26 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Ł. Karwowski 1946.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

Pejzaż z Jastrzębiej Góry olej, płótno; 30,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Widok miasteczka, 1944 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1944 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, słoweński?, XX w.

Pejzaż, 1925 pastel, tektura; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: … (ołówkiem);
napis l. d.: Nyitra 1925 (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

Kwiaty w wazonie olej, deska, 43 x 34,5 cm;
na odwrocie, zapewne nazwisko artystki nieczytelne.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Margarete FALTIN (1865-?)

Kościółek pod wezwaniem św. Jana Niepomucena, Stare Koźla na Górnym Śląsku ołówek, akwarela, papier brązowy; 31,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel ze spuścizny po artystce: Margarete Faltin.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Motyw wiosenny olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

Dziewczyna niosąca wodę - Hanka olej, tektura; 47 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SKlimowski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

Boże Narodzenie, 1914 olej, płótno; 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: MIchnowski / Rok 1914.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Pejzaż letni, 1955 olej, płótno; 48,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 6. IX. 1955 (częściowo ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

F. BAUDRE ? (XIX w.)

Zawierzenie, 1837 olej, płótno; 41 x 32,5 cm;
opisany na odwrocie: F. Baudre (?) / pinxit 1837.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

Gęsiarka, 1895 olej, płótno dublowane na wosk; 25,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kazimierz Bieńkowski / 1895.
estymacja: 2 900 - 3 600 zł