Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

Para rysunków we wspólnej oprawie: Szkic budynku i Pejzaż uliczny, ok. 1923 ołówek, papier; 22 x 27 cm (w świetle passe-partout, każdy);
na odwrocie pieczątka
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

Regnum Borussiae Gloriosis auspicijs Serenissimi … [MAPA PRUS] miedzioryt barwny, kolorowany akwarelą, papier; 49,5 x 59 cm (odcisk płyty),
Norymberga, 1701;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

Les Vieillards - Starcy, metamorfoza, 1913 akwaforta, sucha igła, rylec, papier; 12,9 x 9,8 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie: p. d.: KB; stan II
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

Mikołaj gęsiarz ołówek, papier; 30 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wojciech JASTRZĘBOWSKI (1884-1963)

Drzewa nad Wisłą, 1908 drzeworyt barwny, papier; 43 x 39,4 cm (wymiar odbitki);
sygn. l. d.: Jastrzębowski (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Ludwik CZAYKOWSKI (1895-1961)

Anemony w szklanym wazonie, 1957 olej, płótno; 40 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Czaykowski / 57.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Zygmunt NADEL (1854-1926)

Para obrazów: Mężczyzna palący fajkę, Szyjąca kobieta, 1903 olej, deska; 39 x 26 cm;
każdy obraz sygn. i dat. p. d.: Sig. Nadel / 1903.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

Astry, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: Kaz. Pochwalski / 1924;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

Modlitwa Arabów olej, płótno; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. K. Wygrzywalski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski (?), XVIII / XI

Chrzest w Jordanie i Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny - obraz dwustronny olej, płótno; 67,5 x 53 cm;
Data na obrazie Chrzest w Jordanie: 1842.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Michaił Piełopidowicz ŁATRI (1875-1942)

Żaglowiec na redzie, 1890 olej, tektura; 15 x 12 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1890 g / M Latri (cyrylicą).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Wiejski włóczęga olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: F. KOSTRZEWSKI.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

Herrnstadt [Wąsosz] akwarela, papier; 21 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Tx (?); opisana u dołu: Hernnstadt / um. 15 Januar 1863;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

Pejzaż olej, płótno; 22,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Antcher.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

Pomnik Karola Wielkiego akwarela, tusz, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / La statue de Charlemagne.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan KONOPACKI (1856-1894)

Scena wiejska, 1888 akwarela, papier naklejony na tekturę; 33 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: JKonopacki / 88 r.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Hugo DARNAUT (1851-1937)

Pejzaż z wierzbami olej, płótno dublowane; 42 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Darnaut.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

Jazda saniami olej, tektura; 10,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JKonarski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Adolf Abraham BEHRMANN (1876-1942)

Motyw z arabskiego miasta pastel, papier; 61,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Behrmann / Marrakesz (?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVI

Bydło u wodopoju olej, płótno; 48,5 x 36 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Scena rodzajowa olej, deska; 26,5 x 22 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Carl Friedrich SEIFFERT (1809-1891)

Pejzaż, 1875 olej, płótno; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: CSeiffert / 1875 [obraz przed konserwacją].
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Kościółek w Zakopanem olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: J. Wrzesiński;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

Na saniach olej, płótno; 60 x 100 cm;
sygn. p. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony

Para akwarel 1. Praczki - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;
2. Pejzaż - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

Pejzaż jesienny olej, tektura; 32 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zając olej, tektura; 66,5 x 95,5 cm;
sygn. z prawej pośrodku: aneri
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

W stodole - Młócka olej, płótno; 34,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

Motyw podgórski olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

Monreale (Sycylia), 1913 akwarela, papier; 47,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Teod. Grott / Palermo 913
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

Dzwonnica w śniegu - Biecz, 1978 akwarela, karton; 43,8 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W. Fusek 1978.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

Chaty w śniegu, 1976 olej, płótno; 43 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Fusek / 1976.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Akt siedzącej kobiety, 1966 olej, sklejka; 47,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

Kościół na Skałce w Krakowie, ok. 1930 akwarela, papier; 47 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FrTurek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004) - przypisywany

Martwa natura, 1934 tempera, papier; 32,3 x 23,7 cm.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

C. DENNER, XX w.

Scena orientalna olej, płótno; 31,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: C. Denner.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, polski XX w.

Martwa natura z zegarem, 1927 olej, tektura; 74 x 49 cm;
sygn. p. d.: M.? Duszyński? / 1927.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Martwa natura z irysami technika mieszana (ołówek, akwarela, pastel, gwasz), papier;
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: Sawulak.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Wincenty BRAUNER (1887-1944)

W parku Stryjskim we Lwowie olej, tektura; 44 x 37 cm;
sygn. l. d.: VBrauner;
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

Róże i owoce, 1987 olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Huculskie zabawy olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zdzisław CZAJA (ur. 1929)

Martwa natura z różami olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jean Baptiste JOUVENET (1644-1717) - przypisy

Portret damy - Diana olej, płótno; 81 x 65 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Martwa natura z patisonem olej, płótno; 66,5 x 62 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Aimée Eschner ORTLIP (1888-1969)

Dary natury, 1925 olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: Aimee E Ortlip. 25.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, HOLENDERSKI, XVII w.

Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem olej, deska parkietowana; 38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Odpoczynek nad rzeką olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: N. Gutman;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

Góral z fajką pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł