Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Maurice BLOND (1899-1974)

Martwa natura olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Manuel Ortiz de ZARATE (1886-1946)

Martwa natura z kwiatami w wazonie i jabłkiem, 1946 olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ortiz / 46
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

Martwa natura [W kuchni], ok. 1935 olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Halina BRZESKA-CIEŚLIŃSKA (1923-2004)

Martwa natura z kwiatami olej, płyta; 46 x 32 cm;
sygn. l. d.: Cieślińska / Brzeska
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Boris Borvine FRENKEL (1895-1984)

Martwa natura niebieska olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Pejzaż z drzewami olej, karton naklejony na płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Adam Wiktor CZERBAK (1874-1932)

Kościółek w Nowym Gawłowie, 1921 akwarela, papier; 43 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
napis wraz z sygnaturą i datą l. d.: Kościółek w Nowym Gawłowie / Chmielów 28. VIII. 1921 / A. Czerbak
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)

Pejzaż z Orłowej, 1919 olej, tektura; 33,5 x 49 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan JUST (1905-1977)

Karmienie gołębi olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Pejzaż miejski [Katedra w Nantes],1945 olej, płótno; 76 x 75 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 21 000 - 23 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

U progu wioski olej, płótno; 45 x 65 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Polowanie na wilka olej, płótno; 62 x 89 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

Drużba krakowski, 1934 olej, tektura fakturowana; 40 x 33,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1934. (? - data słabo czytelna).
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

Saniami przez las, 1920 olej, płótno; 54 x 80 cm;
sygn. p. d.: LEONARD WINTOROWSKI / Warszawa 1920 [? - ostatnia cyfra słabo czytelna];
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

Lech, Czech i Rus olej, płótno; 101 x 92,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek 56
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

Scena z polowania akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Gibiński
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Henryk RODAKOWSKI (1823-1894)

Studia hełmu, miecza i patery, 1889 olej, płyta; 26,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Rodakowski / 1889 (ołówkiem)
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Aneri malującą, ok. 1928 akwarela, papier; 37 x 53 cm (arkusz), 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stefania DANIEL-KOSSOWSKA (1872-1952)

Eugenia Kowalska w plenerze olej, ołówek, tektura z fakturą płótna; 43 x 57 cm;
sygn. p. d.: S K Daniel (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

Trzy gracje w wersji antycznej i renesansowej, 1931 gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Antoni SZULCZYŃSKI (1877-1922)

Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie od strony ogrodu, 1914 olej, płótno dublowane; 81 x 118 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Szulczyński 1914
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Carl REICHERT (1836-1918)

Pejzaż z piniami, 1865 olej, płótno dublowane, 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Carl Reichert Sorento 1865 (?)
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Jerzy René GROSZANG (1929-2004)

Pejzaż z rozlewiskiem akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Tadeusz MAKAREWICZ, XX w.

Zima, 1924 akwarela, gwasz, brązowy papier; 27 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: TM / 1924.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Rybacy akwarela na porysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Bronisława ŁUKOMSKA-WIELOWIEYSKA (1865-1939)

Portret kobiety olej, płótno dublowane na wosk;
72 x 60 cm.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Starzec ze szklanką olej, płótno dublowane na wosk; 72,5 x 58 cm;
stempel składu materiałów malarskich
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Marcello BACCIARELLIEGO (1731-1818) według

Portret Jana Olbrachta olej, płótno; 52 x 39,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napisy
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

Portret oficera carskiego - Księcia Mihaiła Gorczakowa, 1860 olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVII w.

Św. Marek Ewangelista olej, płótno dublowane;
84 x 63 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

Święty Jan Nepomucen olej, płótno; 42 x 32 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony XVII / XVIII w.

Wyobrażenie świętego z kręgu: Gregorio DE FERRARI (1644-1726)
olej, płótno dublowane; 96,5 x 73,5 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Scena rodzajowa z pasterzami olej, płótno dublowane;
51 x 75,5 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, europejski, XVII w.

Zuzanna i starcy olej, płótno dublowane; 203 x 133 cm;
po konserwacji.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, włoski, szkoła bolońska,

Judyta z głową Holofernesa olej, płótno dublowane;
130 x 108 cm.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Léon DESCHAMPS (1860-1928)

Dziewczyna z ptakami biskwit; wys. 70 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm;
sygn. z boku, na plincie: Deschamps; Francja, 4. ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Edouard FORTINI (1862-?) ?

Dziewczyna z kwiatami we włosach - rzeźba secesyjna biskwit, złocenia; wys. 46 cm, szer. 26 cm, głęb. 17 cm;
sygn. z boku: Fortini;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)

Portret górala - płaskorzeźba gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

Portret Ksawerego Lewkowicza gips barwiony i lakierowany, wys. 44 cm.
od tyłu sygn.: K. Laszczka d. 21 VI 1937
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

Para figur: grajek i słuchacz drewno polichromowane; 18,5 cm i 19 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

Po kąpieli - akt drewno; wys. 65,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Matka Boska Bolesna drewno lipowe polichromowane; wys. 74 cm.
Małopolska (?), ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromia (wtórna); wys. 105 cm, szer. 48 cm, głęb. ca 50 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Henri-Frédéric ISELIN (1826-1905)

Grupa rzeźbiarska - Nauka czytania brąz odlewany i cyzelowany sygnowany u dołu: Iselin; wys. 29 cm
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921)

Płatnerz brąz polerowany, podstawa: onyks; wys. 34,5 cm;
sygn. na kolistej plincie: HKossowski (inicjał wiązany z liter HK);
estymacja: 3 600 - 4 600 zł