Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

Wóz z końmi olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Marek KWIATKOWSKI (1930-2016)

Łazienki jesienią olej, płótno; 73 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: M. KWIATKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

Las zimą akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

Pelargonie w doniczce olej, płótno; 55 x 52 cm;
sygn. l. d.: ST. RACZYŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Ogród przy domu artysty w Kalwarii, 1914 akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

Gęstwina, 1942 olej, tektura; 28,7 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Brzozowska 1942 r.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878) ?

Obraz dwustronny: Jadą wozy oraz Pejzaż z rzeką akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany;
22,5 x 29,5 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Na łodzi, lata 30. XX w. olej, płótno naklejone na sklejkę; 46,5 x 57 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Romana LIPEŻ (1917-2003)

Drzewa, 1940 olej, tektura; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LIPEŻ ROMANA 1940.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

Motyw ze śródziemnomorskiego miasteczka olej, tektura; 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: E Dzierżencki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

Widok na Wawel, 1940 akwarela, papier; 18,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Stanisław Poraj Fabijański Kraków 1940.;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

Kwitnąca łąka olej, tektura fakturowana; 25,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Luigi ALLAVENA (1878-1959)

Para obrazów 1. Praczki 2. Pejzaż południowy
każdy: akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm; sygn. p. d.: L. Allavena;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

Pejzaż zimowy, ok. 1930 akwarela, gwasz, papier; 33 x 48 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1981)

Mimozy pastel, papier szary; 31,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Zygmunt BRUNNER (1878-1961)

Portret, 1950 olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zyg. Brunner / 1950.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

Nad brzegiem rzeki, 1945 olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Romolo PERGOLA (1890-1960)

Riwiera Liguryjska olej, płótno; 40 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pergola.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XIX

Para portretów 1. Portret mężczyzny - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. i dat.
2. Portret kobiety - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. p.d.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Dorożka na Starym Mieście w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

Portret hrabiny Stanisławy Stanisławskiej, ok. 1930 olej, płótno; 62 x 78 cm;
sygn. p. d.: M W Czepita
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Tyniec, 1941 olej, tektura; 54 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1941
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Para obrazów - walka zwierząt olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

MANUFACTURE DE PORCELAINES, TERRES-CUITES ET

Popiersie młodej kobiety (wg Rafaela) biskwit; wys. 38,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 21 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wenus z Milo terakota brązowiona; wys. 68 cm, szer. 21,5 cm;
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef ZIĘBA (ur. 1927)

Głowa Stanisława Moniuszki gips; wys. 31 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 22,5 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Klęczący anioł drewno polichromowane; gipsatura; wtórna pozłota; wys. 43 cm, szer. 23 cm;
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Figurka aniołka drewno, polichromia wtórna, złocenie; wys. 40,7 cm, szer. 16,8 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm;
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik, C. NOWICKI

Figura porucznika Milicji Obywatelskiej brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 14,5 cm;
Polska, lata 60-70. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Joseph François DE COENE (1875-1950)

Głowa mężczyzny brąz, czarny marblit; wys. 43,5 cm, szer. 19,5 cm;
Belgia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ruth MILLES (1873-1941) Fonderie EUGENE BLOT

Pożegnanie brąz patynowany; wys. 48 cm, szer. 32 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

OTTO POERTZEL (1876-1963)

Para bażantów brąz patynowany, marmur; wys. 35 cm, dł. 79 cm, szer. 17 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

JEAN-ANTOINE HOUDON (1741-1828) według

Popiersie Moliera (Jean-Baptiste Poquelin, 1622-1673) brąz patynowany; wys. 20,3 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, 1776, odlew XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Feliks ROBAKOWSKI (ROBAK) (1896-1980)

Popiersie Józefa Piłsudskiego brąz, odlew patynowany; wys. 33,5 cm, szer. 31,7 cm, głęb. 2,5 cm.
Polska, 1928
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

PIERRE-JULES MENE (1810-1879)

Martwa kuropatwa i zając brąz patynowany, 30,8 x 16,5 cm, głęb. 5,3 cm;
Francja, 1850, odlew późniejszy.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Para zakochanych brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35 cm, szer. 41 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Para muzykujących amorków drewno, polichromia, pozłota; 1. wys. 47,5 cm; 2/ wys. 47 cm;
Niemcy?; XIX/XX w. lub później.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Para główek anielskich, uskrzydlonych drewno, gipsatura, polichromia; plusz; 1. 20 x 12,5 x 8,5 cm;
2. 16,5 x 14 x 7,7 cm. Europa Zachodnia, 1912-14
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane, złocone; wys. 72,5 cm, szer. 21,5 cm;
Europa Środkowa, Czechy? Węgry?; XV/XVI w. (kopia XIX w.).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Św. Marcin z gęsią drewno polichromowane, złocenia; wys. 63 cm, szer. 25 cm;
Niemcy?; XVIII/XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej; wys. 105 cm;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Wytwórnia Fajansów Artystycznych w Saint Clém

Pantera fajans, szkliwo ołowiowe - wiśniowo-ceglaste; wys. 28 cm;
Francja, lata ok.1930-1940
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego

Figurka charta fajans delikatny, farby ceramiczne podszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 15,5 cm,
Polska, okres międzywojenny (lata 20./30. XX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Rosenthal AG, Kunstabteilung Bahnhof Selb, wg

Głowa Chrystusa (na podkładzie drewnianym) porcelana biała, szkliwo półmatowe; podkład z lakierowanego czarno drewna; głowa: 20 x 18 x 11 cm;
model z 1936 roku (nr 1583, wg Paula Egell), 1937 rok.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Walther SCHOTT (1861-1938) - model, Manufaktu

Dziewczyna z kulą (Kugelspielerin) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm;
Miśnia, model z ok. 1897; pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł