Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Modnisie - Modele kapeluszy piórko, tusz, papier;
38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Autoportret z książką kredki, papier;
18,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

Imaginacje na temat średniowiecznej architektury - cztery rysunki Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Kościółek w Rudawie pod Krakowem, 1905 ołówek, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

Wiosna albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Wioska podhalańska, 1930 akwarela, papier; 74 x 101,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Skoczylas 1930
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Stanisław WOLSKI (1859 -1894)

W czasie wojny albertotypia, karton; 19 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: Stanisław Wolski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł

Czesław JANKOWSKI (1861-1941)

U podnóża sztuki albertotypia, karton; 30 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Czesław Jankowski 1886.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

Wilhelm Tell miedzioryt, karton; 39,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: D. Chodowiecki del et sculpsit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

Świeczniki chrześcijaństwa heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Fryne heliograwiura, papier; 20 x 38 cm (wymiar kompozycji); 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: FRYNE, dat. p. d.: 1889
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798 według: Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

Twedług: Henry SINGLETON (1766-1839) he Supper Or Return From Market, 1798
mezzotinta, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Tadeusz MALICKI (1892-1943)

Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych 1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

Polowanie na zająca, 1922 tusz lawowany, papier;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

Studia głów młodzieńca i dziewczynki akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 67 x 35,5 cm [obraz w formie wachlarza];
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł

Leon SZACSZNAJDER (1881-1972)

Wiosna w ogrodzie, 1951 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: L. SzacSznajder / 1951.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Charles Louis SIMONNEAU (1645-1728)

Le Rhin passe a la nage par les Francois, a la veue de l'Armee de Hollande [Bitwa nad Renem], 1672 według: Adam Frans van der MEULEN (1632-1690)
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 93,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

Potyczka ze Szwedami, 1979 olej, płótno; 115 x 131,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek - 1979 -
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

sygn. p. d.: P. Michałowski.
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Andrzej MALINOWSKI (1882-1932)

Zima w górach olej, tektura; 33,7 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

Pejzaż górski, 1959 akwarela, papier; 30 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Serafin / 1959 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1896-1977)

Chłopczyk w foteliku olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Kościół w Kwiatoniu olej, płótno dublowane; 51 x 60,5 cm;
na odwrocie przetransferowana nalepka z odręczną adnotacją: JWrzesiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Motyw architektoniczny, 1932 olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

Pejzaż górski olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

Pejzaż z rzeką gwasz, karton; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

Marynarz i trzy gracje, 1927 gwasz, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Popczyk / 27.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

Ruiny starożytnego Rzymu - Termy Karakalli, 1939 pastel, papier; 44 x 63 cm w świetle (passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: FWójcik Rzym 1939.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

Łuk Konstantyna w Rzymie, 1939 pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy jasnoszary; 50 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany: FWójcik Rzym. 1939.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk WOŹNIAKOWSKI (XX w.)

Pejzaż miejski, 1962 olej, płótno; 72,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: H Woźniakowski / 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

Pejzaż z polem, 1905 olej, płótno naklejone na płytę; 30,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: MKitz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Albin ŁUBNIEWICZ (1910-1986)

Wileńska uliczka, ok. 1938 gwasz, tektura; 27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany p. d.: AŁubniewicz / Wilno.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Willy ASCHMANN, XX w.

Hof im Breitengang w Hamburgu olej, tektura; 45,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: W. Aschman
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Wiejski grajek, 1909 olej, tektura; 31 x 45 cm;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Antoni SERBEŃSKI ? (1886-1957)

Martwa natura z owocami, ok. 1930 olej, płótno; 59 x 73 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim, uszkodzona nalepka z TPSP w Krakowie
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, pocz. XX w.

Chryzantemy w wazonie olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Janusz STRZAŁECKI [JAST] (1902-1983)

Martwa natura, lata 60. XX w. olej, tektura; 54,5 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: J. Strzałecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Julia GIŻYCKA-BEREZOWSKA (1880-1976)

Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1937 olej, płótno; 54,5 x 113 cm;
sygn. p. d.: Giżycka Berezowska
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Róże i porcelanowe puzderko olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: a Karpiński.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Irena GERARD DE FESTENBERG (ur. 1915)

Martwa natura, 1959 olej, płótno; 59 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: GERARD IRENA / 59.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

Kwiaty i czereśnie, ok. 1960 olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: LUBAŃSKI.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

Łąka, 1967 olej, tektura; 22,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn
estymacja: 3 000 - 3 600 zł