Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

Juliusz Kossak (1824-1899) 33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

POLSKA na morzu 32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Utagawa KUNISADA II (1823-1880)

Opowieść o księciu Genji drzeworyt barwny, papier; 36,7 x 24,5 cm;
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

Scena na tarasie drzeworyt barwny, papier; 37 x 25,5 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 2 300 - 2 500 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

Legenda góralska akwaforta, papier; 21 x 16 cm (odcisk płyty), 23,5 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1939 (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 000 zł

Wiktor PODOSKI (1901-1970)

Motyw z Kazimierza, 1925 drzeworyt, papier; 11,2 x 13 cm (wymiar odbitki), 12 x 13,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Podoski (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stefan Maciej MAKAREWICZ (1912 - ?)

Turniej akwaforta, papier; 22,3 x 20,5 cm (wymiar odbitki), 23 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: ... (nieczytelny, ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Lucien GAUTIER (1850-1925)

Para grafik 1. Temple de Minerve
2. Temple Castor a Pollux
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Charles MOTTE (1785-1836)

Para litografii z wizerunkami Strażników 1. La Vieille Armée Francaise
2. Sapeur
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Wawel - Burza, 1943 drzeworyt, bibuła; 24,4 x 34,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Na froncie, 1916 kredka, ołówek, papier; 17 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 3 Brygada ...(nieczytelnie) / 3 styczeń 916 WW (słabo czytelnie).
estymacja: 600 - 700 zł

Autor nieokreślony, XX w.

Studium roślin piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

Ukrzyżowany [Rzeźba Wita Stwosza z kościoła Mariackiego w Krakowie], 1909 olej, płótno dublowane; 96 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIchnowski 1909.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

Krzyż pod sklepieniem kościoła w Tyńcu, 1908 olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem Tyniec / 1908
estymacja: 47 000 - 60 000 zł

Kózki, 1918 akwarela, papier, 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Pejzaż z drogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Lasy płonące w Rosji tusz lawowany, gwasz, ołówek, papier; 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Wodzinowski (ołówkiem)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

Na plaży akwarela, papier; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Kopystyński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Pejzaż z drzewami tusz lawowany, papier naklejony na karton;
27,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

Mroźny dzień, 1913 gwasz, papier; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1913 r.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

M. DEMCZUK, XX w.

Widok na kościół na Skałce w Krakowie akwarela, papier; 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MDemczuk (piórem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

Klasztor OO. Bernardynów w Lublinie akwarela, papier; 24 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)

Pejzaż, 1898 akwarela, papier; 17,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Hanowce / 98 / Zajchowski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.- w typie twórczo

Powrót do domu akwarela, gwasz, papier;
37 x 63,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

Jockey na koniu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 69 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Stefan JAKUBOWSKI (1905-1979)

Siwek, 1959 akwarela, papier, tektura; 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Stefan Jakubowski / Łysa Góra 1959
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

Jadą wozy akwarela, ołówek, papier naklejony na karton; 35,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Karol Stobiecki
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Stanisław STUDENCKI (1898-1944)

Kozak, 1936 olej, sklejka; 47 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Studencki / 1936
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

Ułan na koniu olej, sklejka; 26 x 19 cm;
sygn. p. d.: Fr.Zajchowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

W drodze, 1924 olej, płótno; 60,5 x94 cm;
sygn. l. d.: ZJózefczyk 24
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Witold WEJCHERT (1867-1904)

Wyjazd z dworu na polowanie olej, płótno; 91 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold Wejchert / 1897 r.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)

Alarm!, 1923 olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!) / Warszawa 1923
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

Łodzie rybackie na brzegu olej, sklejka; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Dzierżencki
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

Królowa Morza - szkic olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z nr: 22194 z tytułem
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Allan STIG (1925-)

Widok na zatokę olej, płyta pilśniowa; 31,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Stig Allan
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

Nabrzeże, 1942 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pressmane / 1942
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)

Łódź na plaży w Jastarni, 1935 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Motyw z Wenecji, 1926 olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Pont Saint Michel w Paryżu olej, płótno; 67 x 91 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

Motyw z Capri olej, karton naklejony na tekturę; 34 x 45 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Widok na Ile de la Cité w Paryżu,1929 olej, płótno; 81,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1929 / W. Terlikowski
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

Morze olej, tektura; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Iw. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

Wnętrze krakowskiej kamienicy, 1935 olej, sklejka; 67,5 x 59 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 1935 AMaślakiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

Przed dworkiem olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Stanisław DĄBROWSKI (1882-1973)

Dwór w Glanowie olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Dąbrowski
estymacja: 4 200 - 4 900 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

Pejzaż zimowy z rzeką i mostem olej, tektura; 21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł