Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Jan CYBIS (1897-1972)

Łuk Triumfalny na Place du Carrousel w Paryżu, 1947 ołówek, akwarela, papier; 28,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Cybis 1947 r / Paryż, Place du Carrousel (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

Pejzaż z chatą, 1950 akwarela, papier; 26,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Maciej Nehring 50;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

Mokradła w Mrozach, 1902 akwarela, papier; 46 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: JÓZEF RAPACKI 1902 rok MROZY.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

Barbakan w Warszawie, 1960 olej, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski 1960
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Franciszek SUNDERLAND (1 poł. XX w.)

estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Wioska podhalańska, 1930 akwarela, papier; 74 x 101,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Skoczylas 1930
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

Warsztaty malarskie ołówek, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile podpisu), p. d. dat.: 27 / XI / 02.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

Szkice głów ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

Parsifal tryumfujący nad Kingronem, 1933 drzeworyt, papier; 29,8 x 25 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: Stef Mrożewski 1933 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

Chrystus w Ogrojcu pastel, kredka, papier; 61,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Roguski
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Stan RESZKA, XX w.

Kąpiące się gwasz, papier; 40 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

Cztery damy z karcianej talii, 1899 1. Dama pik 2. Dama kier
3. Dama karo 4. Dama trefl
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

Pejzaż górski ze strumieniem, 1938 olej, sklejka; 40,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 38.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Modelka i manekin, 1920-1935 węgiel, kredka, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówek)
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

Mała dziewczynka z wielką kokardą, 1958 pastel, papier żeberkowy, tektura; 62,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Rostworowski / 1958.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Charles Louis SIMONNEAU (1645-1728)

Le Rhin passe a la nage par les Francois, a la veue de l'Armee de Hollande [Bitwa nad Renem], 1672 według: Adam Frans van der MEULEN (1632-1690)
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 93,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

Potyczka ze Szwedami, 1979 olej, płótno; 115 x 131,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek - 1979 -
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Kościół w Kwiatoniu olej, płótno dublowane; 51 x 60,5 cm;
na odwrocie przetransferowana nalepka z odręczną adnotacją: JWrzesiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Motyw architektoniczny, 1932 olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

Trojka kara, 1918 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

Pejzaż z rzeką gwasz, karton; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef MULARCZYK (1916-?)

Motyw z Kazimierza Dolnego, 1985 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Henryk WOŹNIAKOWSKI (XX w.)

Pejzaż miejski, 1962 olej, płótno; 72,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: H Woźniakowski / 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

Pejzaż z polem, 1905 olej, płótno naklejone na płytę; 30,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: MKitz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

Zimowa zadymka [Przydrożna kapliczka], 1918 gwasz, papier; 37,2 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1918 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał DOBRIAK (1904-2001)

Dno piekielne w Karkonoszach, 1947 olej, tektura; 44 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Dobriak 1947
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Las olej, płótno; 64 x 91 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jadwiga HEWELKE-BUHAREWICZ (1892-1966)

Święcone, przed 1939 olej, płótno naklejone na tekturę; 51 x 36 cm;
sygn. l. d.: J. Buharewicz Hewelke.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935 olej, sklejka; 62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

U źródła olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. BAKALOWICZ
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Krowa olej, tektura; 44 x 34 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Felix FRANIĆ (1871-1937)

Wiejska droga, 1929 olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Felix Franić / 1929.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)

Kwiaty w wazonie olej, płótno; 79 x 59 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Martwa natura z różami olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

Kwiaty, 1952 olej, tektura; 45,5 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: matuszczak / 1952.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

Azalia i cytryny, lata 60. XX w. olej, tektura, 39,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: j. hrynkowski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)

Kwiaty w wazonie, 1946 olej, płótno; 70 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d: T. Zamiar/ 46.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ottokar SKIBIŃSKI (1900-1980)

Kwiaty w wazonie olej, tektura; 40,5 x 29 cm;
sygn. l. d.: Ottokar Skibiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

W słoneczny dzień, ok. 1935 olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Józef JAROSZ (1890-1966)

Krajobraz jesienny z Zalesia Dolnego, 1953 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: J. Jarosz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol ENDE (1881-1962)

W parku olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l. d.: Karol Ende.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

Pejzaż z drzewami, 1880-1885 olej, płótno; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W: Malecki
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

Para portretów: Bona Sforza i Zygmunt Stary olej, płótno; 21 x 18,5 cm (każdy);
[jeden z obrazów przed konserwacją].
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł