Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Stary Berber pastel, papier; 70,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

Starość i młodość pastel, papier; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: TAxentowicz.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Robert PANITZSCH (1879-1949)

Domowa muzyka, 1933 olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Robert Pan. 33. (wydrapana w malaturze).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

Cztery damy z karcianej talii, 1899 Dama pik, Dama kier, Dama karo, Dama trefl
- akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz; sygnowane
papier; 60,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Pejzaż zimowy, 1929 olej, tektura; 52 x 79 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszko / 1929.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

Pejzaż górski olej, płótno; 44,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: Stern.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

sygn. i dat. p. d.: jFałat Bystra 1919;
estymacja: 110 000 - 130 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

Portret oficera, 1918 olej, płótno; 78 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: BERLEWI / WARSCHAU 18;
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1

Portret mężczyzny pastel, papier żeberkowy, jasnoszary; 64 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: NP / 8m / 16/X / Witkacy / 1931 / (T.E.)
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Przysiółek pod lasem, 1903 olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Pejzaż z rzeką olej, płótno; 53 x 71 cm
sygn. p. d.: IPieńkowski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
estymacja: 170 000 - 220 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

Pejzaż z gęsiami, 1932 olej, płótno; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 932.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

Na saniach, 1955 olej, płótno; 82 x 103,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 10 II 1955.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Motyw z Wenecji, 1926 olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Emmanuel KATZ - Mane KATZ (1894-1962)

Pejzaż z Palestyny, 1934 gwasz, karton brązowy; 50 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

Pejzaż zimowy z rzeką, 1928 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 1928.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

Pejzaż - Sad owocowy, przed 1913 olej, płótno; 65,5 x 92 cm; sygn. l. d.: Kramsztyk;
na odwrocie, na krośnie napis odręczny: Kulikowski / sklep Krakowskie 7 (częściowo uszkodzony).
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Płaszczka olej, płótno; 53,7 x 73,7 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

Martwa natura z warzywami olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

Wiejska scena rodzajowa olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. p. d.: WT.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Tadeusz BULEWSKI (1898-1930)

Fantastyczna scena antyczna, 1926 olej, sklejka; 77 x 121 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. BULEWSKI / 1926.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław KACZOR BATOWSKI (1866-1946)

Kniaź Jurij i książę ruski odwiedzający malarza ikon, 1888 olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S.K. Batowski / Monachium 1888;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Chłopczyk na koniku bujanym, 1953 olej, płótno; 100 x 85,5 cm;
sygn. l. d.: z. Pronaszko.;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

Kobieta i niebieska książka olej, płótno; 87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

Studium dłoni kobiecych, ok. 1826 olej, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Michał STACHOWICZ (1768-1825) ?

Scena w karczmie - Na Górce olej, płótno; 87 x 111 cm.
Analogiczna wersja obrazu znajduje się w zbiorach
Muzeum Narodowego w Warszawie
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

Polesie - Zachód słońca, 1908 olej, płótno; 46 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: M / Harasimowicz / 1908 r.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Julij Juliewicz KLEVER syn (1882-1942)

Zimowy zachód słońca olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Ju Klewer (cyrylicą).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Max GAISSER (1857-1922)

Scena we wnętrzu, 1887 olej, deska; 40,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Gaisser 87.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

Scena parkowa olej, deska; 24,5 x 32 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX / XX w.

Scena śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w nurcie Elstery olej, płótno; 130,5 x 208 cm [obraz przed konserwacją].
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63,5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Peter HARDIME (1677-1758) - przypisywany

Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61 x 44,5 cm.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Philips WOUWERMAN (1619-1668) - krąg

Scena myśliwska olej, płótno dublowane; 40 x 51,5 cm.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Adrien Van De VELDE (1636-1692) - krąg

Krajobraz ze zwierzętami u wodopoju olej, płótno dublowane; 37,5 x 49 cm.
estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Jacob Salomonsz Van RUYSDAEL (około 1629-1681

Pejzaż olej, płótno; 71 x 91 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Charles Cornelisz De HOOCH (C.1590-1638) - kr

Żebracy w grocie skalnej olej, deska; 45 x 35 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Nicolas LANCRET (1690-1743) - krąg

Jesień - Scena taneczna typu fete galante olej, płótno dublowane; 60 x 81 cm.
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Stroje ludowe - plansza pochoir (szablon kolorowany), papier; 28 x 38 cm (w świetle passe-partout);
faksymile sygn. l. d.: Z. Stryjeńska
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

Pejzaż ze stawem, 1946 piórko, atrament czarny, papier, 23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński 1946
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

Para rysunków we wspólnej oprawie: Szkic budynku i Pejzaż uliczny, ok. 1923 ołówek, papier; 22 x 27 cm (w świetle passe-partout, każdy);
na odwrocie pieczątka
estymacja: 1 800 - 2 200 zł