Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)

La toue [Łódź rybacka] fotografia czarno-biała, przetłok bromolejowy, papier; 29 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie notatka własnościowa (?) z informacją o grafice.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Krajobraz własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
34,3 x 30,3 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Targ własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
32 x 24 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Feliks KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Album, 1898 oprawa broszurowa, 39 x 29 cm;
56 stron zawierających 26 całostronicowych drzeworytów oraz około 100 mniejszych, w tym wiele na pół strony.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

„Ziarno”,1880 oraz „Paris - Murcie”, 1879 oprawa twarda, 39 x 30 cm, (współoprawne);
„Ziarno”: jednodniówka, ilustrowane wydawnictwo zbiorowe, Warszawa 1880.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Aleksander HILLENBRAND, XX w.

Przed kościołem, 1932 akwarela, papier żeberkowy; 23,3 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Hillenbrand . 932.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

Malwy przed chatą akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Janko Muzykant, 1902 akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
91 x 64,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1902.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Emmanuel KATZ - MANE KATZ (1894-1962)

Pejzaż z Palestyny, 1934 gwasz, karton brązowy; 50 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Artysta nieokreślony, francuski, XVIII w.

Głowa dziewczyny pastel (wcierany), kreda, papier; 45,5 x 35,6 cm (w świetle oprawy);
p. d.: ślady sygnatury? (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kazimierz TOGO FAŁAT (1904-1981) - przypisywa

Myśliwy na ambonie łowieckiej akwarela, papier; 47 x 24 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

Sanna nocą, 1935 akwarela, ołówek, papier; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Gąsienica Szostak / 1935 / Zakopane
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

Powódź w Bystrej, 1915 akwarela, gwasz, papier;
65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Notre Dame w Paryżu, 1912 olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)

Zamek Królewski z mojego okna (Stary Kraków), 1931 olej, sklejka; 38 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Rakowski / Cracovie - 1931
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mieczysław SZCZUKA (1897-1927)

Reklama, 1924 collage, technika mieszana (gwasz, kredka), papier naklejony na tekturę; 67 x 46 cm;
sygn. śr. d.: S.M. 24 praha_.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

Walka kogutów, 1926 gwasz, papier; 61,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. Popczyk / 26.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Adam HANNYTKIEWICZ (1887-1946)

Peonie w dzbanie olej, tektura; 41,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: A. HANNYTKIEWICZ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

Pantofelki Matki Boskiej, lata 40. XX w. olej, tektura; 66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Paciorek / Kraków 94… (reszta daty obcięta)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

Maki i cytryny, 1954 olej, płótno; 51,5 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski. 954.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

Martwa natura z jaśminem, 1943 olej, sklejka; 122 x 87 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Maślakiewicz-Brzozowska 1943 r.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

Maki w wazonie olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Róże żółte, ok. 1960 olej, tektura; 41,5 x 55 cm;
sygn. z prawej strony: a. Karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Artur WASNER (1887-1939)

Odpoczynek wędrowca olej, płótno naklejone na tekturę; 40,3 x 25,7 cm;
sygn.: p. d.: A. WASNER
estymacja: 6 000 - 6 600 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

Akt kobiety, ok. 1960 olej, płótno; 45,5 x 34 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Odpoczynek - Hula Hop, ok. 1957 olej, tektura, 60 x 49,5 cm;
sygn. l. d: a Karpiński
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

Pejzaż podgórski, ok. 1950 olej, tektura; 32 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Nokturn olej, płótno; 61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Aleksander KRAWCZYK (1882-1949)

Dzika plaża olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: a. Krawczyk
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

W letnie popołudnie olej, płótno; 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 600 - 8 800 zł

Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936 olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Pejzaż z Bułgarii olej, sklejka naklejona na tekturę; 46 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: SAWULAK
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

Pejzaż górski, 1938 olej, sklejka; 40,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 38.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Felix DELGUI ?, XX w.

Pejzaż górski, 1932 olej, płótno; 62,5 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Felix Delgui (?) / 32 (sygnatura słabo czytelna).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Kościół w Kwiatoniu olej, płótno dublowane; 51 x 60,5 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją: JWrzesiński.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

Oni, 1916 pastel, papier; 66 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Międzybłocki / 1916
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

Pejzaż gwasz, papier; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Pejzaż olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

Na saniach olej, ołówek, płótno; 60 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887-1940)

Bielenie płótna, ok. 1925 olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

W drodze na targ olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)

Alarm!, 1923 olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!) / Warszawa 1923.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Postój górali przed kapliczką, 1941 olej, tektura; 70 x 103 cm;
sygn. i dat. l. d: Jan Szostak / Zakopane / 1941
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zamieć olej, płótno; 84 x 120 cm;;
sygn. p. d.: Gąsienica Szostak.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

Supraporta z puttami olej, płótno; 31,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Wnętrze bazyliki olej, płótno dublowane;
68 x 102,5 cm.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

Wnętrze z kominkiem olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 5 000 - 5 500 zł