Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Walery RZEWUSKI (1837-1888) - fotografował, Juliusz KOSSAK (1824-1899) - malował

Jan III Sobieski na Kalhlenbergu błogosławi szarżę na Turków w czasie Bitwy pod Wiedniem, przed 1888 fotografia albuminowa, papier, 41 x 35 cm (w świetle oprawy)
oznaczona suchą pieczęcią ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY WALEREGO RZEWUSKIEGO W KRAKOWIE
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zestaw 4 prac drzeworyt, papier, 29 x 48 cm (w świetle oprawy);
w zestawie: W. KOSSAK, W. WODZINOWSKI,
W. KOTARBIŃSKI, J. STYKA
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Zestaw 3 prac 1.Juliusz KOSSAK, Śmierć księcia opolskiego Mikołaja II;
2. Wojciech KOSSAK, Na kwaterę,
3. Teodor AXENTOWICZ, Kołomyjka
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Floryan CYNK (1838-1912)

Portret Jana Matejki, 1874-1876 drzeworyt, papier, 26 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygn. na płycie monogramem wiązanym FC.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

Fryne na święcie Posejdona w Eleusis druk, papier; 36 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany w kompozycji: H. Siemiradzki pinxit / - Roma - AD. MDCCCLXXXIX.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

Sarkofag chłopczycy - kompozycja formistyczna drzeworyt, papier; 10 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Wanda KOMOROWSKA (1873-1946)

Nad lekturą mezzotinta, papier; 16 x 19,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: WKomorowska (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Akt kobiety stojącej ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 1 400 - 2 000 zł

Pejzaż z kalwaryjskiego sadu, ok. 1915 piórko, tusz, papier; 37 x 29 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

J. PLUTA, XX w.

Krakowiak, 1910 akwarela, papier; 11 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Pluta, napis l. d.: Ry.... (?) Koła 11/X 910.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef KLUKOWSKI (1894-1945)

Akt kobiety, 1924 akwarela, ołówek, gwasz, karton naklejony na tekturę; 19 x 11,3 cm;
sygn. p. d.: K., l. d. data: 1924.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Marian TRZEBIŃSKI (1871-1942)

Widok ogólny Klasztoru Bielańskiego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 62 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Trzebiński 1937 / Bielany pod Warszawą
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Wawel akwarela, kredka, papier; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

Pejzaż z Wisły, 1947 akwarela, papier; 45,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: SKlimowski / Wisła / I/1947
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

Na pastwisku, 1896 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 22 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Panorama miasta, 1924 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 13,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: wrzesień 924 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

Odbudowa Starego Miasta w Warszawie olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Teslar / Warszawa / Stare Miasto Rynek / X. 1952
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

L. GOVANS, XIX w.

Motyw z małego miasta olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: L. Govans
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

Motyw z Krakowa olej, tektura; 49,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: W. Dmytyszyn
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MAX HANEMAN (1882-1944)

sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

U wodopoju olej, tektura; 39 x 50 cm;
sygn. l. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

W przystani [Pejzaż morski], 1933 gwasz, tektura; 67 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19 AG R 33 (monogram wiązany)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

Widok na morze w pobliżu Kergroës olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Stanisław Podgórski / Kergroës
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

Okolice Roussillon (Vaucluse) olej, tektura; 44,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: Hayden
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Pejzaż olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: W. de Terlikowski
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Tadeusz STASIAK (1891-1944)

Koniec lata olej, tektura; 44,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Stasiak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław LAM (1893-1984)

Kwiaty w wazonie, 1963 olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. p. g.: W. Lam / 1963
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

Mimozy olej, płótno naklejone na tekturę; 37,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)

Słoneczniki w wazonie, 1942 olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

Kwiaty w wazonie olej, płótno 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

Żółte róże w chińskim wazonie, 1925 olej, sklejka; 83 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: L Wyczół / 1925
estymacja: 180 000 - 220 000 zł

Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)

Pejzaż z drzewami olej, papier naklejony na płótno; 23 x 16 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

Wypas koni olej, płótno; 65,5 x 93,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek - 76
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

Przed karczmą, ok. 1918 olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

Trójka pędzi olej, płótno; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: W. BOROWICKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

Góral z gajdą pastel, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. p. d. St. Górski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

Góral z fajką olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jechiel Hilary PACANOWSKY (1896-1967)

Ruda, 1947 olej, płótno; 44,5 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pacanowsky / 47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

Tancerka olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Lubitch
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Akt kobiety olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Alexander Alexandrovicz OSMERKIN (1892-1953)

Akt kobiety olej, płótno; 50,5 x 70 cm;
nie sygn.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety olej, płótno;
60 x 50 cm.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

Marian JÓZEFCZYK, XX w.

Portret Bolesława Kaweckiego, 1921 olej, tektura; 49 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Józefczyk / 921
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)

Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Sylweriusz SASKI (1864-1954)

Chata pod lasem, 1924 olej, płótno; 50,5 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sylw Saski / 1924
estymacja: 4 000 - 4 800 zł