Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

Skrzypaczka pastel, papier; 45,5 x 61,5 cm;
sygn. l. g.: M.Ichnowski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

I. FABIAŃSKI (XX w.)

Kobieta z różą, 1933 pastel, papier; 57 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: I.Fabiański / 15-XI-1933.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Motyw architektoniczny, 1932 olej, płótno; 64 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Gabriel GRIFFON (1866-1938)

Bachanalia, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Griffon.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

Biały szpic, ok. 1912 akwarela, papier; 46 x 39 cm;
sygn. p. d.: JFałat
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

Dziewczyna z różami pastel, akwarela, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 250 000 - 350 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Chrystus na krzyżu olej, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: SKamocki
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

Martwa natura z jaśminem, 1943 olej, sklejka; 122 x 87 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Maślakiewicz - Brzozowska 1943 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

Róże olej, tektura; 37 x 27 cm;
sygn. p. g.: S. EJSMOND (ryta końcówką pędzla).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Róże olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. z prawej strony: a. Karpiński.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Róże żółte - Żółte róże i porcelanowe puzderko, ok. 1933 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: a. karpiński
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

Widok Krakowa / Portret matki - obraz dwustronny olej, płótno; 69 x 54,5 cm (w świetle oprawy).
Lit. Porównawcza: Zbigniew Gostwicki 1906-2003, Kraków 2005
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

Jazda saniami olej, tektura; 45,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

W drodze na wesele huculskie olej, deska mahoniowa; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

Marychna olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław MOSZYŃSKI (1869-1907)

W oczekiwaniu na Marynę olej, płótno; 100 x 56 cm;
sygn. l. d.: S. Moszyński.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

Bartosz Głowacki, przed 1910 olej, tektura; 46 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Kazimierz MIRECKI (1830-1911)

Portret mężczyzny, 1892 olej, płótno; 73 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Mirecki / 92 r.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
estymacja: 15 000 - 25 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

Martwa natura z rybami, ok. 1950 olej, płótno; 58 x 80 cm.
sygn. l. d.: Eibisch.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

Żółte kwiaty w wazonie, lata 20. XX w. olej, deska, 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden;
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

Dom w zieleni, 1908-1909 olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

Pomarańczowa droga [Droga w wieczornym świetle] olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 30 cm;
sygnowany p. d.: M.G.W
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

Krajobraz z aleją drzew olej, sklejka; 50 x 66,5 cm;
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie z autorem, tytułem, techniką i wymiarami pracy.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Pejzaż olej, tektura; 36,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

Polonez, ok. 1906 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

sygn. l. d.: Halicka
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
estymacja: 60 000 051 - 80 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

Akt kobiety olej, płótno dublowane na wosk; 80,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Ferdinand THURNHERR (1875-1930/50), według Ge

Chłopiec iskający psa olej, płótno; 35 x 27 cm;
l. d. monogram wiązany;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Gustav Adolf KILB (1870-1907)

Trzech wiejskich kompanów olej, płótno; 24 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Gustav Kilb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

Św. Anna Samotrzeć olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Chrystus z krzyżem olej, deska; 24 x 23,5 cm;
Powtórzenie XVII wiecznego pierwowzoru flamandzkiego (?).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Krąg Cornelisa CORTA (1533-1578) i Denisa CAL

Para obrazów Sceny z życia Marii: Prezentacja Marii oraz Ofiarowanie Jezusa w świątyni
olej, blacha miedziana; 41,5 x 30,5 cm;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Melchior DE HONDECOETER (1636-1695) - krąg

Martwa natura z ptactwem olej, płótno dublowane; 120 x 98,5 cm.
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Martha SWOPE (1929-2017)

W tańcu odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 20,5 x 25,5 cm;
na odwrocie stempel autorski Marthy Swope
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stefan KONWIŃSKI (1913-1990)

Zestaw 3 fotografii - Motywy krakowskie Kute Drzwi, Katedra Wawelska, Renesansowy Portal;
fotografie czarno-białe, odbitka żelatynowo-srebrowa, tonowana, papier barytowy; 40 x 30 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Maria RUŻYCKA-GABRYEL (1905-1961)

Scena pasterska, 1929 akwaforta, papier; 17,5 x 15,5 (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. RUŻYCKA 1929. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)

Kościół Nawiedzenia Najświętrzej Marii Panny w Warszawie Nowym Mieście, 1934 akwaforta, papier; 11,7 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWaśkowski (ołówkiem); data p. d.: 1934 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

Motywy Warszawy - teka grafik 6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957 ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

Szkice postaci - rysunek dwustronny,1938 ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

Pod słońce olej, sklejka; 24 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

Obraz dwustronny: Widok na Dunajec / Dworek w Koreliczach olej, sklejka; 26 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł