Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

WYDAWNICTWO ARTYSTYCZNE Urszula Kurtiak i Edw

„TRYLOGIA” Henryka Sienkiewicza, unikatowe wydanie kolekcjonerskie w jednym tomie oprawa introligatorska: skóra wołowa, barwiona, tłoczenia;
papier żeberkowany, papier ręcznie czerpany, ilustracje ręcznie kolorowane; Koszalin 1999
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Awit SZUBERT (1837-1919)

Portret trupy teatralnej fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Hannes KILIAN (1909-1999)

Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,3 x 24 cm;
na odwrocie nalepka autorska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Maurice ZELDMAN (1900-1993), Seymour ZELDMAN

Para fotografii - Śpiewacy operowi Jerzy Czaplicki i Teresa Kubiak 1. Jerzy Czaplicki (1902-1992) śpiewak operowy
2. Teresa Kubiak (ur. 1937) śpiewaczka (sopran) operowa
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Christian STEINER, XX w. / Maurice ZELDMAN (1

Para fotografii - John Corigliano i Elizabeth Carroll 1. John Corigliano (ur. 1938) kompozytor
2. Elizabeth Carroll, baletnica
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ken HOWARD, XX w. / Fotograf nieznany

Para fotografii: Roy Elton i Colin Davis 1. Roy Elton (ur. 1930) amerykański pianista
2. Sir Colin Davis (1927-2013)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Charles Louis SIMONNEAU (1645-1728)

Le Rhin passe a la nage par les Francois według: Adam Frans van der MEULEN (1632-1690)
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 93,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885) - pierwowzór, Jan

Pojedynek Paska z Jasińskim - Ilustracja do „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska, wyd. z 1849; litografia, papier; 34 x 47,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygnowana z lewej: Pierwotwór Ant: Zaleskiego, ob: P tu. Trockiego
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

Kolk w Amsterdamie, 1933 drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

Zestaw rycin o tematyce religijnej, 1916 1. Św. Rodzina - akwaforta, papier; 22,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
2. Modlitwa - akwaforta, papier; 11,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Plac Mariacki w Krakowie litografia, papier; 47 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Kamocki.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

Władysław Biały heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

Cykl prac Legionowych składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Aleksander SOCHACZEWSKI (1843-1923)

Modlitwa kredka, papier; 42,5 x 33,5 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: A. Sochaczewski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Widok na bramę Floriańską z okna pracowni ASP węgiel, papier, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Monografista G.B., XIX w.

Skrzypek, 1869 ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Przy stole akwarela, piórko, tusz, papier;
19,5 x 29 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Kamil MACKIEWICZ (1887-1931)

Szlacheckie swary (satyra na polską szlachtę), 1930 technika mieszana, gwasz, akwarela, ołówek, papier; 15 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kamil Mackiewicz 1930
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Modlitwa Arabów pastel, papier; 46,5 x 67,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski senior.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Pejzaż z tęczą, 1912 akwarela, papier, 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

Las akwarela, papier; 33,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: Maciej Nehring … / Warszawa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

W parku pastel, papier; 39 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WŻaboklicki.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Pastuszek, 1888? akwarela, ołówek, gwasz, papier naklejony na tekturę; 22 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: FKostrzewski / 88 (? - data słabo czytelna)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Portret studenta akwarela, ołówek, papier; 44,7 cm x 35,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ZPronaszko (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Wawel akwarela, kredka, papier; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

Zestaw 4 prac - Pejzaże z Jeleśni 1. Kościół parafialny w Jeleśni; 2. Widok z Jeleśni na Pilsko
3. Widok z poza kościoła w Jeleśni; 4. Janikowa grapa w Jeleśni
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wiosenne prace w kalwaryjskim sadzie, 1911 akwarela, papier, 22 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

Krowa, ok. 1840-48 (?) akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

Napad wilków akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 18,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: KKosiński.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Pejzaż z drogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925) ?

Łąka, 1897 akwarela, papier; 13,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.S. / d 24.XII.97 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kwiaty w wazonie ołówek, akwarela, papier;
28 x 20 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

Na plaży olej, płótno; 49 x 64 cm;
sygn.: p. d.: R.Sielskij (cyrylicą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Adam SIEMIANOWICZ (1902-1970)

Kościół Norbertanek - Widok z Krakowa, 1934-1935 olej, sklejka; 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: as
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

Brama olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Pejzaż olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: W. de Terlikowski
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)

Słoneczniki w wazonie, 1942 olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

Martwa natura z gruszkami olej, sklejka; 70 x 31 cm;
sygn. l. d.: Zofia Stankiewicz.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

Stara brama, przed 1923 olej, tektura; 67 x 48 cm;
sygn.: p. d. MIECZYSŁAW FILIPKIEIWCZ (poniżej powtórzona sygnatura przysłonięta przez ramę)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Pejzaż letni, 1955 olej, płótno; 48,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 6. IX. 1955 (częściowo ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki z imieniem autora
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

Motyw podgórski olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

Pejzaż krymski - wybrzeże olej, tektura, 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 25 000 - 40 000 zł

J. KOŁODZIEJCZYK, 1 poł. XX w.

Tryptyk - Górale przy ognisku, 1931 olej, tempera, szkło; wymiary: część środkowa 13 x 12 cm, kwatera lewa 13 x 10, kwatera prawa 13 x 9,5 cm;
sygn. na prawej kwaterze z lewej u dołu: Mal. J. Koł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XX w.

Duch Gór olej, tektura; 71,5 x 49,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu artykułów malarskich i papierniczych - Franz Riemer w Słupsku.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Abraham NEUMAN (1873-1942)

Chaty o zmierzchu olej, tektura; 68 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: A.Neumann.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Chłopiec modlący się, lata 50. XX w. olej, płyta; 18,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie, pisana na maszynie, nalepka z informacjami o obrazie
estymacja: 5 500 - 6 500 zł