Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy1
Podhale
fotografia czarno-biała, brom, papier;
16 x 22,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
1 800 zł
Bronisław GEMBARZEWSKI (1872-1941)
Nr katalogowy2
Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814; Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830
Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm,
oprawa pełna skóra z odwzorowanymi wg oryginału
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy1001
Szkic postaci, 1925
kredka, ołówek, papier;
22 x 28 cm (w świetle passe-partout);
p. d. napis: 30 Listopad 1925
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
p. d. napis: 30 Listopad 1925
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
August SOKOŁOWSKI (1846 - 1921)
Nr katalogowy1003
Dzieje porozbiorowe narodu polskiego
z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów;
T. 1-4. Warszawa 1904-[1908]. 34 x 25 cm
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 400 zł
Nr katalogowy1005
Akt stojącej kobiety
sangwina, tusz lawowany, papier;
33,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Karol KOSSAK (1895 - 1975)
Nr katalogowy1007
Żabia orkiestra
kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867 - 1928)
Nr katalogowy1009
Motyw architektury
ołówek, papier, 17 x 21 cm;
sygn. p.d.: S. Noakowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p.d.: S. Noakowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy101
Hucułka na wozie, ok. 1938
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana p. d.: KKOSSAK / TATARóW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 800 zł
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Nr katalogowy102
Krakowski rynek, ok. 1960
akwarela, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
1 600 zł
Karol HILLER (1891-1939)
Nr katalogowy103
Podwórko, 1936
gwasz, papier; 22,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. HILLER / 36
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
11 000 zł
Stanisław GóRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy104
Góralka
pastel, papier; 71 x 51,5 cm;
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Nr katalogowy105
Portret kobiety w kapeluszu
pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 500 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy107
Las zimą
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
5 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Nr katalogowy109
Łodzie w porcie Dinard, 1936
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 W. Terlikowski
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)
Nr katalogowy113
Kwiaty w wazonie, 1933
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky;
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
sygn. p. g.: Meadjizky;
estymacja: 14 000 - 20 000 zł
Szymon MONDZAIN (1890-1979)
Nr katalogowy114
Kwiaty w kielichu
olej, płótno; 55 x 38,5 cm
sygn. l. d.: mondzain
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: mondzain
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
7 000 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Nr katalogowy115
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Nr katalogowy117
Leżąca kobieta
olej, płótno; 59,5 x 74 cm
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy121
Powrót z polowania zimą
olej, płótno; 46 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
6 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy122
Motyw z oazy, 1941
olej, sklejka; 40,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
8 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Nr katalogowy123
Czwórka, 1922
olej, płótno; 58,5 x 112 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski 1922
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
23 000 zł
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy124
Z wyrazami uznania Panie Marszałku Piłsudski
olej, płótno; 159 x 190 cm.
Autorstwo według tradycji przekazanej prze oferenta obrazu.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy127
Studium kobiety
olej, tektura; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy128
Autoportret, 1918
olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: za uprzejmość / na pamiątkę
/ Vlastimil / Hofmann / 1918
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
/ Vlastimil / Hofmann / 1918
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
7 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy129
Kobieta w ogrodzie, 1919
olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 280 000 - 350 000 zł
190 000 zł
Władysław LAM (1893-1984)
Nr katalogowy130
Poranek, ok. 1930
olej, płótno; 56,2 x 66,2 cm;
sygn. p. d.: LAM
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: LAM
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Chrystian BRESLAUER (1805-1882)
Nr katalogowy132
Pejzaż z Norwegii
olej, płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
estymacja: 100 000 - 130 000 zł
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
80 000 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Nr katalogowy133
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867
olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
estymacja: 500 000 - 600 000 zł
400 000 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Nr katalogowy134
Piaszczystą drogą
olej, deska; 13 x 26 cm;
sygn. p. d.: S.Bieszczad
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: S.Bieszczad
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
4 500 zł